با ما تماس بگیرید

26852447

حل نمونه سوالات علوم سوم

تاریخ انتشار : 1400-08-22
دسته بندی : حل نمونه سوالات
تعداد بازدید : 279
حل نمونه سوالات علوم سوم

یکی از بخش های مهم در آموزش و تدریس ، پرسش و پاسخ است چرا که به چالش کشیدن ذهن دانش آموزان و سنجش میزان یادگیری و همچنین کیفیت تدریس را به دنبال دارد .
در دوران ابتدایی والدین بیشتر روی فرزندانشان تمرکز میکنن و به عبارتی انگار یک بار دیگر به تحصیل در آن پایه میپردازند . یکی از نگرانی های والدین در این دوره معذل پرسش و پاسخ است .
پیدا کردن سوالات استاندارد و باکیفیت مسئله ای بسیار مهم است . حل تمرین و نمونه سوالات امتحانی یکی از بهترین و کم هزینه ترین راه حل های موجود است . معلم نو برای تمام دروس در تمامی مقاطع حل تمرین ها و نمونه سوالات امتحانی را به صورت رایگان جمع آوری کرده و در اختیار شما عزیزان قرار داده است .
در ادامه به حل تعدادی از این سوالات میپردازیم :

1 . روش صنعتی و سنتی خشک کردن سبزیها را با هم مقایسه کن.
پاسخ :
در روش سنتی سبزی ها را شسته و خشک میکنند و سپس روی پارچه ی تمیزی زیر نور خورشید پهن میکنند تا خشک شود. در روش صنعتی سبزی ها را توسط دستگاه های مخصوص و در مقدار زیادی خشک کرده و سپس در بسته های کوچک بسته بندی کرده و به بازار عرضه میکنند.

2 . چرا گاهی اوقات آب چاه ها کم و یا خشک میشود؟
پاسخ :
استفاده ی بیش از حد از آب های زیر زمینی باعث خشک شدن چاه ها یا کم شدن آب آنها میگردد.

3 . تعدادی بستنی و مقداری گوشت مرغ را از قسمت فریزر یخچال خارج کرده و روی میز در اتاق قرار میدهیم. پس از گذشت چند ساعت کدام ماّده تغییر حالت داده است؟ چرا؟
پاسخ :
بستنی در اثر گرمای محیط تغییر حالت میدهد، یعنی از حالت جامد به مایع تبدیل میشود و به عبارت دیگر ذوب میشود .

4 . بچه قورباغه وقتی بزرگ میشود چه تغییرات میکند؟
پاسخ :
بچه قورباغه وقتی بزرگ میشود باله، آبشش و دم خود را از دست میدهد و به جای باله و دم، دست و پا در میآورد و به جای آبشش، شش ایجاد میشود.

5. اگر بخواهیم مانند یک دانشمند اطلاعات جمع آوری کنیم، چه مراحلی را باید طی کنیم؟
پاسخ :
سؤال مان را مینویسیم، با مطالعه و پرسیدن اطلاعات جمع آوری میکنیم و سپس اطلاعات جمع آوری شده را مرتب میکنیم و در آخر نتیجه گیری میکنیم.