با ما تماس بگیرید

26852447

حل نمونه سوالات علوم چهارم

تاریخ انتشار : 1400-08-22
دسته بندی : حل نمونه سوالات
تعداد بازدید : 83
حل نمونه سوالات علوم چهارم

یکی از بخش های مهم در آموزش و تدریس ، پرسش و پاسخ است چرا که به چالش کشیدن ذهن دانش آموزان و سنجش میزان یادگیری و همچنین کیفیت تدریس را به دنبال دارد .
در دوران ابتدایی والدین بیشتر روی فرزندانشان تمرکز میکنن و به عبارتی انگار یک بار دیگر به تحصیل در آن پایه میپردازند . یکی از نگرانی های والدین در این دوره معذل پرسش و پاسخ است .
پیدا کردن سوالات استاندارد و باکیفیت مسئله ای بسیار مهم است . حل تمرین و نمونه سوالات امتحانی یکی از بهترین و کم هزینه ترین راه حل های موجود است . معلم نو برای تمام دروس در تمامی مقاطع حل تمرین ها و نمونه سوالات امتحانی را به صورت رایگان جمع آوری کرده و در اختیار شما عزیزان قرار داده است .
در ادامه به حل تعدادی از این سوالات میپردازیم :

1 . ویژگی های فلاسک چیست؟
پاسخ :
ظرفی دو جداره است که مانع از اتلاف گرمای آب جوش میشود. و مدت زمان بیشتری آب را گرم نگه میدارد.

2 . چرا رادیاتور منازل (شوفاژ) را از فلز میسازند؟
پاسخ :
رسانایی فلز رادیاتور سبب میشود تا گرمای آب داغ درون آن به محیط داخل اتاق منتقل شود و اتاق گرم شود.


3 . سوخت های فسیلی را نام ببرید . (دو مورد)
پاسخ :
نفت، گاز، زغال سنگ

4 . اگر ماه به دور خود نمیچرخید چه اتفاقی میافتاد؟
پاسخ :
چرخش ماه یا زمین به دور خود موجب پیدایش شبانه روز میگرد .اگر ماه یا زمین به دور خود نمیچرخیدند یک نقطه از سطح کرهی زمین همیشه روز و یک نقطه همیشه شب بود و چون ماه به دور خورشید هم میچرخد نقطه ای که در تاریکی قرار میگرفت در نیمه ی دیگر سال همان نقطه در برابر نور خورشید قرار میگرفت .

5 . با طرح یک آزمایش توضیح دهید چگونه میتوانیم قطب های یک آهنربای نامشخص را نامگذاری کنیم؟
پاسخ :
یک تکه یونولیت را روی آب قرار دهید و سپس صبر کرد تا آهنربا در جهت شمال- جنوب بایستد .

6 . در سه لیوان چوبی، شیشه ای و استیل تا نیمه آب داغ ریخته و در آنها را هم میبندیم. دمای آب کدام لیوان با سرعت بیشتری کاهش مییابد؟ چرا؟ دمای آب کدام لیوان پس از گذشت مدتی گرم میماند؟
پاسخ :
لیوان استیل فلزی است و فلزات رسانای گرما هستند. به همین دلیل گرمای آب سریعتر به هوای اطراف منتقل میشود. و دمای آب با سرعت بیشتری کاهش مییابد. رسانایی گرمایی چوب کمتر از پلاستیک و شیشه است. به همین دلیل آب تا مدت بیشتری در آن گرم میماند