با ما تماس بگیرید

26852447

برای کنکور 1402 چی بخونیم؟

تاریخ انتشار : 1400-10-26
دسته بندی : کنکور
تعداد بازدید : 82

برای کنکور 1402 چی بخونیم؟


با توجه به تغییرات به وجود آمده برای کنکور 1402، سوال اصلی اغلب دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور این است که حالا چطور درس بخونیم؟ و از چه منابعی استفاده کنیم؟ در این مقاله سعی کرده ایم تا به تمامی این سوالات تا حدامکان پاسخ دهیم.
 

تکلیف دروس عمومی در کنکور 1402 چه میشود؟


بر اساس مصوبات جدید 60 درصد سهمیه کنکور مربوط به سوابق تحصیلی خواهد بود که شامل دروس عمومی است و 40 درصد آن مربوط به آزمون کنکور است که شامل دروس تخصصی هر رشته میشود. در نتیجه برای به دست آوردن 60 درصد امتیاز مربوط به سوابق تحصیلی نیازمند مطالعه و خواندن دروس عمومی هستیم. تنها تفاوت موجود در مطالعه دروس عمومی در سال‌های گذشته و 1402 به بعد روش خواندن به سبک تست زنی و کنکوری است. از این پس برای دروس عمومی نسبت به سال‌های قبل کمتر به دنبال تکنیک و تست خواهیم بود و در عوض به درک مفهومی و آموزش آن‌ها برای آمادگی امتحانات میپردازیم.


 

برای کنکور 1402 از چه منابعی میتوانیم استفاده کنیم؟


برای آزمون کنکور سال 1402 به بعد منابع مورد نیاز فقط مربوط به دروس تخصصی هستند و میتوان مانند سال های گذشته از منابع شامل تکنیک‌ها و تست‌زنی های استاندارد و آموزش های دقیق و مفهومی استفاده کرد. نکته قابل توجه در رابطه با انتخاب منابع مناسب سبک تدریس و آموزش دبیرمربوطه و سازگاری آن با نوع یادگیری دانش‌آموز است. با توجه به شیوع کرونا و کم شدن کلاس های کنکوری موسسات مختلف کنکور و برگزار نشدن آزمون های دوره ای، امکانات آموزش آنلاین روز به روز بیشتر شد. به نحوی که حتی آزمون‌های درس به درس و آزمون‌های شبیه‌ساز کنکور نیز بطور کامل، همراه با پاسخنامه تشریحی و کلید بصورت آنلاین ارائه میشوند.
 

از کجا منابع معتبر برای کنکور 1402 تهیه کنیم؟


فروشگاه‌ها، سایت‌ها و مراکز مختلفی منابع کنکوری را ارائه میدهند، اما نکته قابل تامل در رابطه با این که کدام منبع معتبر و بهتر است این است که کیفیت تدریس و استاندارد بودن مطالب و مطابقت آنها به طور کامل رعایت شده باشد. پکیج‌های آموزشی موسسات برتر با تدریس اساتید نخبه کشوری گزینه مناسبی برای استفاده هستند. در سایت معلم نو، بسته‌های موسسات برتر با ویدئو نمونه تدریس موجود میباشند. با توجه به تنوع و تعداد این پکیج ها شما میتوانید با تماشای نمونه تدریس‌های ارائه شده، بسته مورد نظر خود را با خیال راحت انتخاب کنید.

برای کنکور 1402 از کی شروع کنیم ؟


منتظر فردا یا روز خاصی نباش! از همین امروز شروع کن. فقط بشین و برنامه ریزی کن. منابع درست رو انتخاب کن و از همین لحظه استارت بزن. درسته که میگن هیچ وقت دیر نیست اما با این حال بین شروع امروز و شروع ده روز دیگه کلی لحظه ارزشمند هست که ممکنه تو هر کدوم از اونها کلی چیز جدید یاد بگیری. به امید موفقیت هات کنکوری!
 

امتیازات

0.0
-
-
-
-
-

نظرات

captcha code

test - 1400-10-29 13:04:52

test

آرزوبرزگر - 1400-10-29 13:06:19

test